Najbliższe koncerty

WYDAWAŁO SIĘ TOUR:

02.12 – Toruń, Od Nowa
04.12 – Poznań, Concordia Design, AELITA
08.12 – Radom, Elektrownia, AELITA
11.12 – Chełm, Chełmski Dom Kultury

WAŻNE!
PŁYT “WYDAWAŁO SIĘ”, “SAFARIORAZ DVDNAJMNIEJSZY KONCERT ŚWIATA/PRYWATKA”, A TAKŻE CD “KALAMBURY” i “KONIEC KRYZYSUSZUKAJCIE W EMPIKACH NA SPECJALNYCH PÓŁKACH W DZIALE PRASOWYM, NA PÓŁKACH Z PŁYTAMI, W MEDIA MARKCIE I INNYCH DUŻYCH SKLEPACH.

27.11.2015

ALBUM “WYDAWAŁO SIĘ” JUŻ JEST!!!

Płyta posiada 3 różne okładki, zawiera 2 nowe piosenki “O krok” i “Liczę do dwóch” oraz 13 innych ważnych na nas utworów z naszej dyskografii. Jest na niej też “Lugola”, która nie była do tej pory dostępna na żadnej płycie, a także taki rarytas jak zmiksowane na nowo “Kalambury” z legendarnej sesji z Muńkiem Staszczykiem. Oto pełna setlista: 
1. O krok
2. Liczę do dwóch
3. Tyle z życia
4. Się wydawało
5. Wampir
6. Lugola
7. Wesoły jestem
8. Nie zgubię się w tłumie
9. Parzydełko
10. Tchu mi brak
11. Telefon do przyjaciela
12. Słabość chwilowa
13. Kalambury feat. Muniek Staszczyk
14. Doskonałe popołudnie
15. Patyczak

Aktualności

15.10.2015

NOWA PIOSENKA “O KROK”!!!

Możecie jej odsłuchać na naszym kanale YT. Szczegóły wkrótce, więc stay tuned.

15.03.2014

SAFARI!

“Safari” od tygodnia w dostępna w formie CD jak i w plikach. I zbiera świetne recenzje, które możecie śledzić na naszym 
profilu FB. Do zobaczenia na koncertach! A my kręcimy klip do singla “Tyle z życia”.

27.02.2014

NOWA PŁYTA SAFARI JUŻ ZA TYDZIEŃ!

Trochę nam to zajęło, ale już jest! Na nowej płycie “Safari” usłyszycie 10 premierowych utworów, w tym pierwszy singiel “Tyle z życia”. Szukajcie jej w sklepach 7 marca!

20.09.2012

JESTEŚMY!
Chwilę nas nie było, ale wracamy do koncertowania z nową energią i w nieco zmienionym składzie. Tym samym ogromnie dziękujemy Szymonowi Tarkowskiemu za 4 lata tułaczki, przygód, śmiechu i muzyki – trzymamy mocno kciuki za Płyny! Na najbliższych koncertach odświeżymy dla was materiał ze wznowionej niedawno płyty Do Mi No oraz zagramy zupełnie premierowe kawałki. Do zobaczenia!!! 
Basia, Radek i Grzesiek

2.11.2011

PUSTKI – PRZERWA DZIAŁALNOŚCI KONCERTOWEJ
Zespół Pustki nie będzie koncertować przez najbliższe pół roku. Po zagraniu ostatnich koncertów w listopadzie członkowie zespołu zajmą się życiem rodzinnym i szlifowaniem materiału na nową płytę.

25.07.2011

LUGOLA” WRESZCIE W SPRZEDAŻY/NOWA EPKA
Pustki powiększyły wciąż nieliczne grono polskich artystów, których nagrania można kupić w największym światowym sklepie muzycznym – iTunes a także w Bandcamp, Iplay itp. Zespół opublikował tam premierową EPkę “Lugola” zawierającą utwór tytułowy oraz 6 piosenek z “Końca kryzysu” w wersjach anglojęzycznych. Wszystkie utwory trafiają do sprzedaży po raz pierwszy.

Oto tracklista EPki “Lugola”:

1. Lugola
2. Uncommon Sense
3. This Is Where We End
4. All The Traffic Lights Turned Red
5. A Missed Understanding
6. Wanna Get It Wrong
7. The Fall

5.04.2011

NAGRODA PROGRAMU “QADRANS QLTURY
Pustki zostały laureatem nagrody “Qadrans Qltury 2010” w kategorii “Muzyka”. Więcej o nagrodach możecie przeczytać tu.

25.03.2011

RELACJA ZZA OCEANU
Grupa zagrała sześć świetnie przyjętych koncertów na 2 festiwalach: Canadian Music Fest (Toronto) oraz South by Southwest (Austin). Występy zespołu wzbudziły zainteresowanie dziennikarzy. Największy dziennik w Austin, the Austin Chronicle określił piosenkę „Lugola” jako „a micropop masterpiece”. Już sama obecność recenzji koncertu w tym dzienniku to wydarzenie. Na kilkuset występujących tego wieczoru artystów, mogło na nią liczyć tylko kilkanaście najciekawszych koncertów. Natomiast Toronto Starrekomendując tylko kilka koncertów z całego festiwalu zaproponował Pustki kwitując: „Pustki – yes, we’re very curious”. Pozytywna recenzja koncertu Pustek oraz całej polskiej ekipy na SXSW ukazała się też w Wyborczej. W maju kolejne wyjazdy zagraniczne – tym razem na festiwale do Anglii, Belgii i Luksemburga. Za pomoc w zorganizowaniu tej wyprawy ponownie dziękujemy Instytutowi Adama Mickiewicza oraz firmie Hortex. Tymczasem zespół pracuje nad materiałem na nową płytę, która nagrana zostanie jeszcze w tym roku.

1.03.2011

PUSTKI PONOWNIE ZA OCEANEM
Już we wtorek 8 marca Pustki wylatują za wielką wodę zagrać koncerty na dwóch dużych festiwalach-konferencjach muzycznych. Zagramy w ramach Canadian Music Fest w Toronto (Kanada) oraz już drugi raz na South by Southwest (SXSW) w Austin (USA). Dokładne daty i miejsca występów w dziale koncerty. Za pomoc w zorganizowaniu tej wyprawy dziękujemy Instytutowi Adama Mickewicza oraz firmie Hortex.

2.12.2010

TELEDYSK DO “LUGOLI” JUŻ JEST!
Obraz do piosenki „Lugola” to impresyjne dzieło utytułowanego reżysera – Przemysława Wojcieszka, z którym Pustki wielokrotnie współpracowały w filmie i teatrze. Malownicze obrazy z końcówki lata 2010 to idealne antidotum na mróz i półmetrową warstwę śniegu. Bardzo polecamy i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy klipie.
reżyseria: Przemysław Wojcieszek, zdjęcia: Kuba Kijowski, montaż: Daniel Zioła, Mateusz Romaszkan, produkcja: Kasia Majewska

25.11.2010

NAGRODA XI EUROPEJSKIEGO FESTIWALU MUZYKI AUTORSKIEJTRANSVOCALE
Z trasy koncertowej promującej dvd “Prywatka/Najmniejszy koncert świata” Pustki wracają z trofeum – nagrodą “XI Europejskiego Festiwalu Muzyki Autorskiej TransVocale 2010”. Jury festiwalu w Słubicach doceniło osiągnięcia zespołu w 2010 roku, w szczególności płyte “Kalambury” wydaną pod koniec 2009. Tymczasem po zakończeniu trasy i bardzo pracowitego roku zespół wybiera się na zasłużone wakacje do ciepłych krajów.

16.11.2010

POWTÓRNA NOMINACJA DO “MATEUSZY TRÓJKI”
Już po raz drugi Pustki zostały nominowane do “Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – Mateusze” w kategorii Wydarzenie obok takich artystów jak: Baaba, Indigo Tree, L.U.C., Marcin Masecki, Strachy na Lachy oraz Off Festival. Wręczenie nagród 17.11. Trzymajcie kciuki. Tymaczasem zespół kontynuuje trasę koncertową promującą dvd “Prywatka/Najmniejszy koncert świata”.

28.10.2010

PREMIERA DVD “PRYWATKA” W CYKLU NAJMNIEJSZY KONCERTŚWIATA!
DVD to zapis koncertu nagranego w lutym 2010 w podkrakowskiej Alwernii na którym Pustki zagrały materiał przekrojowy ze wszystkich swoich albumów, a także nową piosenkę “Lugola” i kower Republiki. Nie zabrakło również gości: Kasi Nosowskiej i Artura Rojka. Oto pełna tracklista koncertu:

1. Podróż
2. Kalambury
3. Nic do powiedzenia 
4. Koniec kryzysu 
5. Czerwona fala 
6. Kosmos 
7. Nieodwaga (feat. Artur Rojek)
8. Znak “=” (Republika)
9. Patyczak 
10. Lugola 
11. Nie zgubię się w tłumie 
12. Parzydełko 
13. Wiedza (feat. Kasia Nosowska)
14. Notes (feat. Kasia Nosowska)
15. Niezdrowy rozsądek 
16. Słabość chwilowa

DVD promuje listopadowa trasa koncertowa – daty w dziale “koncerty”.

Ważne!
DVD szukajcie w Empikach na specjalnych półkach w dziale prasowym, w Media Markcie i innych dużych sklepach oraz w kioskach z prasą.

6.10.2010

LUGOLA” SINGLEM TYGODNIA W TRÓJCE I SPEKTAKLE
Od dziś “Lugolę” będzie można usłyszeć w Programie alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej w Trójce jako singiel tygodnia. A od jutra przez cztery wieczory Pustki grać będą na żywo do spektalku “Cokolwiek się zdarzy kocham cię” w TR Warszawa. Początek spektakli o godz 19.

27.09.2010

PREMIERA NOWEJ PIOSEKI
Od dziś na pustkowym profilu MySpace możecie posłuchać nowego utworu pt. “Lugola” wyprodukowanego przez Pustki i Bartosza Dziedzica. Piosenka promuje dvd koncertowe, które ukaże się 22.10. Wkrótce ogłosimy także daty trasy koncertowej promującej to wydawnictwo.

10.08.2010

POWSTAŁ PIERWSZY FANKLUB PUSTEK
Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę fanklubu i dziękujemy Karolowi Pawłowskiemu – założycielowi.

30.07.2010

PUSTKI HONOROWYMI AMBASADORAMI WARSZAWY
W związku ze staraniami Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zespół Pustki został zaproszony do zaszczytnego grona Honorowych Ambasadorów Warszawy jako ESK 2016. Miasto doceniło “talent, imponujące osiągnięcia i wielki autorytet” zespołu. Tytuł Honorowego Ambasadora Warszawy proponowany jest “twórcom cieszącym się wielkim autorytetem, których dokonania pełnią znaczącą rolę w kraju i zagranicą”. Do tej pory takim tytułem mogą szczycić się m.in.: Ewa Demarczyk, Agnieszka Holland, Krzysztof Penderecki oraz Grzegorz Jarzyna, a Pustki przyjęły zaproszenie z wielką radością i dumą.

Przypomnijmy że zepół pracuje właśnie nad koncertową płytą dvd, która ukaże się w październiku 2010. Nowemu wydawnictwu toważyszyć będzie premierowa piosenka “Lugola” oraz trasa koncertowa.

30.04.2010

PUSTKI NA LIVERPOOL SOUND CITY!
Występ Pustek na największej światowej konferencji muzycznej i festiwalu South by Southwest w Austin (USA) owocuje zaproszeniami na kolejne imprezy. Tym razem zespół zagra na osławionym Liverpool Sound City. Podczas tegorocznej edycji festiwalu wystąpią m.in.: The Fall, Paloma Faith, Speech Debelle i Delphic.

25.04.2010

DVD KONCERTOWE W DRODZE!
Trwają prace nad pierwszym DVD koncertowym Pustek. Materiał zarejestrowany został podczas pełnego atrakcji koncertu w podkrakowskiej Alwernii w lutym, a wydawnictwa możecie się spodziewać na jesieni. Trailer zapowiadający DVD można zobaczyć TUTAJ. Więcej szczegółów wkrótce. Yo.

19.04.2010

NOMINACJA DO NAGRODY “GWARANCJE KULTURY
PUSTKI zostały nominowane do nagrody Gwarancje Kultury wręczanej corocznie przez TVP Kultura w kategorii “Jazz, Rock i inne…”. Rozdanie nagród 22 kwietnia.

23.11.2009

PUSTKI ZAGRAJĄ NA AMERYKAŃSKIM SXSW
Tym razem mamy przyjemność poinformować, że zespół PUSTKI został zaproszony na jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali w USA (Austin w stanie Teksas). SXSW (South by Southwest www.sxsw.com) to wielkie święto muzyki i konferencja w stronę której zwrócone są oczy całego przemysłu muzycznego w USA. Tam wytwornie wyszukują nowych artystów, tam zespoły podpisują kontrakty agencjami koncertowymi. Wyjazd już w marcu 2010.

14.11.2009

Kolejne świetne recenzje “KALAMBURÓW”!

W listopadowej Machinie ukazała się obszerna recenzja “Kalamburów” autorstwa Pawła Krawczyka – gitarzysty i kompozytora zespołu Hey:

(…) “Kalambury” potwierdzają talent grupy do pisania bezpretensjonalnych hitów. Songwriting to zresztą bardzo mocny atut całej płyty.Choćby genialnie poprowadzona Wiedza z uwodzicielskim cantem w refrenie, avant-popowe “Pożałuj mnie!” lub “Znój”, gdzie skandowany w unisonie refren potwierdza wypracowany przez zespół styl. Bo Pustki mają styl. Rozpoznawalny i obecny we wszystkich utworach. (…) Bardzo dobra płyta" – ocena 4/5

Inne recenzje pod wiele mówiącymi tytułami możecie przeczytać:

na portalu Polskiego Radia: To jest ekstraklasa
oraz:
w serwisie Uwolnij Muzykę: Pustki dokonały pewnej rewolucji

6.11.2009

Pustki laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego!

Mamy zaszczyt poinformować, że Pustki zostały tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Kapituła nagrodziła Pustki “za doskonały poziom muzyczny i literacki płyt zespołu, ze szczególnym wyróżnieniem prób odczytania klasyki polskiej poezji w sposób odpowiadający duchowi naszych czasów”. Doceniono też wszechstronność twórczości grupy, która doskonale odnajduje się w przestrzeni teatru, czy filmu, “przy zachowaniu muzycznej wyjątkowości i oryginalności”. Nagroda wręczona będzie 19 grudnia 2009 r., podczas koncertu pamięci Grzegorza Ciechowskiego, w studenckim klubie Od Nowa.

Życzliwi donoszą, że Pustki bardzo cieszą się z nagrody, choć informację o wyróżnieniu muzycy przyjęli z właściwą sobie powściągliwością. Chwilę później w zespole zapanowało szaleństwo, a cała czwórka zajęła się przygotowaniem własnej wersji “Znaku =”.

30.10.2009

Laurki dla “KALAMBURÓW” w “Kulturze” – dodatku do Dziennika oraz w Rzeczpospolitej

“(…) “Kalambury” to granat równie skuteczny co “Koniec kryzysu” – Pustki nie straciły nic ze swojej naturalności i postrockowej wielobarwności. Dalej zachwycają umiejętnością komponowania pięknych, bezpretensjonalnych melodii, gdzieś na przecięciu popu i alternatywy.(…)" – ocena 5/6
Kultura, Dziennik 30.10.2009

Natomiast materiał opublikowany w Rzeczpospolitej możecie przeczytać tutaj.

29.10.2009

Kolejna świetna i obszerna recenzja “KALAMBURÓW” – dziś w Gazecie Wyborczej

“(…) Muzycznie “Kalambury” to znakomita odpowiedź na pytanie, dlaczego Pustki uważane są dziś za jeden z najoryginalniejszych polskich zespołów (zwłaszcza po ubiegłorocznym albumie “Koniec kryzysu”).(…) Pustki dopracowały się własnej, oryginalnej formuły, czego dowodem komplementy, jakich podczas niedawnej wizyty w Polsce nie szczędził im Jonathan Poneman, szef legendarnej amerykańskiej wytwórni płytowej Sub Pop. (…) Pustki osiągają ten efekt niezwykłej jedności tekstu i muzyki w każdym utworze z “Kalamburów” – nieważne, czy to pełen napięcia “Notes” Słonimskiego, czy też dynamiczny, wręcz żartobliwy i odstający od klimatu reszty płyty “Pożałuj mnie” Danuty Wawiłow. (…)"
Gazeta Wyborcza, 29.10.2009

Całą recenzję przeczytaj tutaj.

28.10.2009

DZIŚ PREMIERA NOWEJ PŁYTY “KALAMBURY

Są już pierwsze rewelacyjne recenzje:

“W wielkim stylu”
“Dla Pustek jest to kolejny ważny album z kilku powodów. Po pierwsze muzycy udowodnili, że zachwyty nad ich przedostatnim albumem były w pełni uzasadnione. Po drugie stali się wreszcie w pełni dojrzałym zespołem, który konsekwentnie podążał własną drogą i nie starał się na siłę gonić za modą. 
I po trzecie wreszcie, (…) mają szansę wyjść do jeszcze większej publiczności. Bez wątpienia na to zasługują.”
Dziennik, 28.10.2009

“Album “Kalambury” jest jeszcze bardziej spójny niż poprzedni, muzycy dokładnie wiedzą,co chcą osiągnąć i są w tym arcyprecyzyjni. (…) Choć zespół od początku swego istnienia przywiązywał dużą wagę do tekstów, teraz nie pozostawia żadnej wątpliwości w kwestii szacunku do literatury. (…) Ekspresja Basi Wrońskiej sprawia jednak, że te kanoniczne teksty pozbawiają się zupełnie akademijnego zadęcia i – choć je znamy- odkrywamy je zupełnie na nowo. Wielkie brawa." 4/5
Polityka, 28.10.2009

WAŻNE!
Płyt szukajcie w Empikach na specjalnych półkach w dziale prasowym, w Media Markcie i innych dużych sklepach oraz 
w kioskach z prasą.

6.10.2009

NOWA PŁYTA “KALAMBURY – premiera 26 października!

Album zawierać będzie 12 piosenek. Oto tracklista:

1. Trawa
2. Kalambury
3. Znój
4. Wiedza
5. Dłoń zanurzasz we śnie
6. Przekwitanie
7. Nieodwaga
8. Wesoły jestem
9. Jakżeż ja się uspokoję
10. Wiersz o szukaniu
11. Pożałuj mnie!
12. Notes

Specjalni goście na płycie to Kasia Nosowska i Artur Rojek. Singiel promujący płytę,czyli piosenka “Kalambury” od dziś do odsłuchu na naszym myspace.

22.09.2009

Nominacja do nagrody “Mateusze 2009”

Z radością informujemy, że Pustki zostały nominowane do nagrody im. Mateusza Święcickiego w kategorii wydarzenie roku za płytę “Koniec kryzysu”. Rozdanie nagród nastąpi 30.09.2009. w radiowej Trójce.

10.08.2009

Nowy teledysk “Nuda” i nowa plyta na jesieni.

Prace nad nowa plyta sa bardzo zaawansowane – wlasciwie juz ja miksujemy. Dlatego postanowilismy zlapac troche dystansu i wyjechac na miesieczne wakacje. Ale zeby nie zostawiac Was z niczym proponujemy Wam trzeci teledysk z “Konca kryzysu”, tym razem do “Nudy”. Piekny klip wyrezyserowal Kuba Czekaj, autorem zdjec jest Adam Palenta, a zmontowal Daniel Gasiorowski. Wielkie dzieki chlopaki! Klip mozna zobaczyc tutaj.

21.07.2009

“Wiersz o szukaniu” promuje płytę “Gajcy”

Dziś “Wiersz o szukaniu” jest piosenką dnia w radiowej Trójce. Utwór znajdzie się na płycie “Gajcy” oraz na nowej płycie zespołu Pustki, która ukaże się jesienią. Zespół kończy właśnie sesję nagraniową, a w przyszłym tygodniu powinny zacząć się miksy.

1.06.2009

“Niezdrowy rozsądek” nowym singlem

Trzecim singlem z płyty “Koniec kryzysu” będzie “Niezdrowy rozsądek”. 
Od przyszłego tygodnia będzie można usłyszeć piosenkę w rozgłośniach radiowych, a od dziś jest ona singlem tygodnia w Programie alternatywnym 
w Trójce.

5.05.2009

Pustki nagrywają nowa piosenkę

Właśnie trwają pracę nad utworem “O szukaniu”, który powstał do tekstu Tadeusza Gajcego i trafi na płytę-hołd dla poety. Premiera płyty w wakacje, a nową piosenkę będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach.

15.03.2009

“Nie zgubię się w tłumie” drugim singlem 
promującym “Koniec kryzysu”

Piosenkę możecie juz usłyszeć w rozgłośniach radiowych
a zaskakujący teledysk wyreżyserował Krzysiek Ostrowski. Możecie go zobaczyć tutaj.

10.03.2009

Zremiksuj “Niezdrowy rozsąsek”

W najnowszym, marcowym wydaniu miesięcznika Estrada i Studio ogłosiliśmy konkurs na remiks piosenki “Niezdrowy rozsąsek”. Ślady do obróbki znajdują się na płycie – dodatku do magazynu. Tam też znajdziecie regulamin konkursu, informacje o nagrodach oraz wszelkie niezbędne dane – gdzie wysyłać utwory itp. Życzymy powodzenia oraz twórczego dłubania. Ogłoszenie wyników w majowym numerze EiS. Powodzenia!

15.02.2009

“Koniec kryzysu” nominowany do Fryderyka 2009 
w kategorii Album Roku Muzyka Alternatywna!

Rozdanie statuetek odbędzie się 20 kwietnia.

25.01.2009

Pustki zespołem roku według Pulpa!

Wczoraj w Centralnym Basenie Artystycznym wręczone zostały “Miazgi 2008” czyli nagrody miesięcznika Pulp. Pustki zgarnęły dwie statuetki: jako Zespół roku oraz za Płytę roku czyli “Koniec kryzysu”. Zespół był nominowany do Miazgi 2008 także w kategorii Autor tekstów. Gratulujemy pozostałym zwycięzcom i nominowanym.

foto: kurkus/ślusarczyk

10.01.2009

“Szczota” dla Pustek!

W piątek, 9 stycznia, w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce podczas koncertu Offensywa Deluxe Pustki otrzymały “Szczotę roku za album Koniec kryzysu, który wymiótł na muzycznej scenie 
w 2008 roku”. Gościem specjalnym koncertu był Muniek Staszczyk, który zaśpiewał z Pustkami “Kalmbury”.

8.01.2009

“Koniec kryzysu” albumem roku, a “Parzydełko” singlem roku!

Dzięki Wam płyta “Koniec Kryzysu” wygrała plebiscyt słuchaczy Programu Alternatywnego w radiowej Trójce jako polski album roku 2008, a “Parzydełko” w tej samej audycji wygrało plebiscyt na najlepszą polska piosenkę 2008! Dziękujemy wszystkim za głosy. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pełne zestawienie tutaj

10.12.2008

PUSTKI nominowane do Paszporów Polityki!

Miło nam obwieścić, że Pustki zostały nominowane do tegorocznej nagrody Paszportów Polityki 2008 za płyte “Koniec Kryzysu”. Pozostali nominowani w kategorii muzyka popularna to Marysia Peszek i L.U.C. Gala wręczenia nagród odbędzie sie 13 stycznia 2009r. Trzymajcie kciuki!

9.12.2008

“Parzydełko” na Liście Przebojów Trójki!

Obecnie “Parzydełko” znajduje się na zaszczytnym 16 miejscu LP3
Ale dzięki Wam może być wyżej!

Ostatnie notowanie możecie zobaczyć tutaj, a głosuje się tutaj

3.12.2008

Koncert PUSTEK w TVP Kultura!

Już jutro (4.12) o godzinie 23:35 w TVP Kultura będzie można obejrzeć koncert PUSTEK nagrany w studiu im. A. Osieckiej zarejestrowany 17.10 2008. Po koncercie zostanie wyemitowany making of z nagrywania płyty “Koniec kryzysu” (realizacja: Julia Kolberger). Polecamy!

17.10.2008

PREMIERA “KOŃCA KRYZYSU”!

PŁYTA JEST W GRUBEJ TEKTUROWEJ OKŁADCE JAK KSIĄŻECZKA, DLATEGO SZUKAJCIE JEJ W EMPIKACH W DZIAŁACH PRASOWYCHORAZ NA PÓŁKACH Z KOLEKCJAMI PŁYTOWYMI I SPECJALNYMIWYDAWNICTWAMI, A TAKŻE W KIOSKACH Z PRASĄ.

15.10.2008

“Koniec kryzysu” do odsłuchania w całości przedpremierowo na naszym myspace!

22.09.2008

Jak podawaliśmy wcześniej nowa płyta trafi do sklepów 17.10, a dziś zdradzamy tracklistę albumu. PUSTKI "KONIEC KRYZYSU": 

1. Senty menty 3:42
2. Parzydełko 4:15
3. Nie tak miało być 3:04
4. Jesień (przyszło mi zwariować) 3:46
5. Pomyłka 4:10
6. Chcę zrozumieć źle 1:43
7. Nuda 4:16
8. Czerwona fala 4:43
9. Nie zgubię się w tłumie 3:21
10. Niezdrowy rozsądek 4:56
11. Żałobniki wynocha! 4:32
12. Zawracanie głowy 4:16
13. Atrament 2:28

Płyta zawierać będzie bonusy, ale to niespodzianka. Wkrótce ujawnimy też okładkę.

17.09.2008

Prace nad albumem "Koniec kryzysu" zakończone, a płyta trafi do sklepów 17 października. Pracujemy jeszcze nad okładką. A jutro, czyli 18.09 "Parzydełko" będzie piosenką dnia w Trójce.

5.09.2008

Za kilka dni skończymy prace nad czwartym albumem Pustek! Na razie możemy zdradzić, że płyta nazywać się będzie „Koniec kryzysu”, a pierwszym singlem będzie utwór „Parzydełko”. Niedługo ujawnimy listę wszystkich utworów. Cierpliwości.

6.07.2008

Premierowy materiał Pustek!
W tym tygodniu ukaże się oczekujący od dłuższego czasu na wydanie album z naszą muzyką filmową i teatralną. Znalazły się na nim kompozycje nagrane do spektakli i filmu Przemysława Wojcieszka. Oto tracklista płyty:

„Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku"
1. Outro 3:41
2. Bar w Ostródzie 2:32
3. Jazda! 2:10
4. Dziadek 3:39

„Osobisty Jezus"
5.Walka 3:14
6.Spowiedź 2:49
7. Walka z bratem 1:43

„Doskonałe popołudnie"
8. Kołeczki skrzypeczki 1:58
9. Mieszkanie Marii 1:53
10 W garażu 1:06

„Cokolwiek się zdarzy kocham cię"
11. Agnieszka mówi 5:49
12. Apogeum 1:57

Płyta dostępna je wyłącznie z najnowszym numerem kwartalnika Notatnik Teatralny. W magazynie znajdziecie tez obszerny wywiad z Pustkami. Szukajcie w Empikach.

19.06.2008

Wreszcie! Nagrywamy płytę. Rozpoczęliśmy nagrania w zeszłym tygodniu pod okiem Maćka Cieślaka. Wszystko idzie zgodnie z planem i atmosfera jest bardzo twórcza. Z ogromu materiału, który napisaliśmy na czwartą płytę wybraliśmy czternaście utworów, które nagrywamy. Polacy znowu przegrali, ale my się nie poddajemy. Będziemy informować o sytuacji na froncie.

17.06.2008

"Wesoły jestem" piosenką dnia w Trójce. Utwór promuje płyte "Wyspiański Wyzwala".

7.05.2008

Nowy teledysk Pustek do zobaczenia na youtube.com! Tytułem wyjaśnienia. "Jakżesz ja się uspokoję” to jedna z dwóch piosenek, które nagraliśmy na płytę z tekstami Stanisława Wyspiańskiego. Składanka ma ukazać się w czerwcu. Teledysk (pt. “Marionetki”), który do niej powstał jest nawiązaniem do dokumentu “Defilada” Andrzeja Fidyka i zawiera materiały autorki nagrane w Korei Północnej w 1999 roku. Dużo tego tłumaczenia, ale trzeba było. Teledysk zobaczycie tutaj. Czekamy na komentarze. scenariusz i reżyseria: Julia Kolberger, zdjęcia i montaż: Kuba Giza

19.02.2008

Dzięki wszystkim za przybycie na ostatnie koncerty! Jeśli chcecie sobie przypomnieć koncert z Gniezna zobaczcie wideorelację tutaj, a fotki z Łodzi możecie oglądać tutaj. Na naszej liście wiosennych koncertów wciąż pojawiają się nowe daty, więc do następnego spotkania.

18.01.2008

Kochani! Tu Basia. Niestety nie możemy przybyć na koncerty w Lesznie i Głogowie z powodu mojej choroby. Mam bardzo chore gardło i nie mogę śpiewać. Żałuję, że dopadło mnie akurat na koncerty ale choroba nie wybiera. Swoją drogą Szymon też nie domaga. Mam nadzieję, że wkrótce przyjedziemy i zagramy tak, że Wam kapcie pospadają. Pozdrawiam wszystkich i do szybkiego zobaczenia.

22.12.2007

Wszystkiego najlepszego na Boże Narodzenie i w Nowym Roku. Poważnie.
W prezencie mamy dla Was dwa nowe utwory, które przygotowaliśmy specjalnie na koncert „Wyspiański underground” w Łaźni Nowej. Cały koncert, w którym brali również udział Soyka, Maleńczuk, Agressiva 69, Oszibarack, Not i Wu Hae pokaże Tvp Kultura 30 grudnia o godz. 16.10. Love. Pustki.

23.11.2007

Praca nad kawałkami na nowy album pochłonęła nas bez reszty, ale zrobiliśmy sobie przerwę, żeby napisać dwa utwory z okazji festiwalu "Wyspiański Underground" do tekstów samego Mistrza Stanisława. Duże przeżycie. Prapremiera "wyspiańskich" utwórów na koncertach w Katowicach i Krakowie, a oficjalna premiera na koncertcie w "Łaźni Nowej". Ogólnie spodziewajcie się przypływu nowych utworów na koncertach. Do zobaczenia w weekend. – Pustki

8.11.2007

Falstart i pomówienie! Pustki nie zagrają jednak 9.11 na otwarciu Hydrozagadki jak informowaliśmy wcześniej. Ale wielu nowych utworów można się spodziewać mimo tego.

6.11.2007

W najbliższy piątek Pustki zagrają na otwarciu klubu Hydrozagadka na warszawskiej Pradze. Można sie spodziewać wielu premierowych utworów.

23.09.2007

Miło nam donieść, że film "Nie panikuj" w reż. Bodo Koxa i z muzyką Pustek zdobył Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Kina Niezależnego na XXXII FPFF w Gdyni. Zobacz zwiastun filmu tutaj. Gratulacje Bodo!

1.09.2007

Jak donoszą życzliwi premiera epki „Shoes & Microphones” się nieco spóźniła, ale już powinna być w sklepach. Szukajcie bo ilość ograniaczona. Tymczasem Pustki przeżywają bardzo produktywny okres - powstaje dużo nowych utworów, które na pewno usłyszycie na najbliższych koncertach.

6.08.2007

Dziś premiera epki „Shoes & Microphones”, na której znajduje się koncertowe nagranie "Końca Kryzysu", pochodzące z Offsesji. Epka wyszła w limitowanym nakładzie 333 egzemplarzy, więc spieszcie się, by ją zdobyć!

A my spieszymy donieść, że "Wyścigi ślimaków" z muzyką Pustek zajęły piąte miejsce! (W konkursie publiczności na festiwalu Era Nowe Horyzonty pośród polskich filmów krótkometrażowych)

9.07.2007

Niespodzianka. Na festiwalu filmowym Era Nowe Horyzonty 26.07 o godz. 10h i 16h odbędą się projekcje filmu "Wyścigi ślimaków" (reż. Monika Kotecka), do którego ścieżkę dźwiękową stanowią utwory Pustek.

Tymczasem Pustki znikają na zasłużone wakacje. Do sierpnia!

1.07.2007

Na żywo ale w studio! Pustki nagrały właśnie wersję live utworu "Koniec Kryzysu", która trafi na specjalną EPkę towarzyszącą płycie "Offensywa 2". Piosenka została zarejestrowana w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, premiera w sierpniu. Niedługo powstanie też wideoklip dokumentujący nagranie.

13.06.2007

Tutaj przeczytacie artykuł "Co nam zostało po Joy Division" dotyczący płyty "Warszawa.Tribute to Joy Division" i piosenki "Koniec Kryzysu", który ukazał się w Gazecie Wyborczej.

28.05.2007

Od dziś "Koniec kryzysu" będzie można usłyszeć w radiowej Trójce także w ciągu dnia - piosenka weszłą na playlistę. Można też na nią głosować na Liście Przebojów Trójki.

W weekendowej Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł dotyczący muzyki do filmów i spektakli teatralnych przygotowanej przez polskich artystów. Mowa w nim również o Pustkach. artykuł.

22.05.2007

Specjalne oświadczenie Janka:

Drodzy Fani Pustek!
Stało się! Podjąłem trudną decyzję o odejściu z zespołu. Nie ma powodu, żeby głośno mówić o tym dlaczego tak się stało i czy mogło być inaczej. Każdego dnia jesteśmy stawiani przed koniecznością wyboru i wybieramy, czasami dobrze, a czasami źle.

Chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować za wspólnie spędzone 7 lat. Każdemu zespołowi życzę takich fanów jakich mają Pustki. Dziękuje Wam za wszystkie koncerty, wszystkie brawa i wszystkie kupione płyty i za to, że nigdy nie przestaliście wierzyć w Pustki. Nie jest to moje pożegnanie z muzyką, więc mam nadzieję, że za jakiś czas znowu się zobaczymy i usłyszymy.

Dziękuję też Pustkom: Radkowi, Grześkowi, Milenie, Łukaszowi, Danielowi, Filipowi i Basi. Super się z Wami robiło muzykę przez te 7 lat.

No i oczywiście wielkie dzięki dla wszystkich, którzy kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób pomogli Pustkom. Pozdrawiam Was. Do zobaczenia i usłyszenia. "Teraz dzwonię do siebie sam"

JANEK PIĘTKA

PS. Od zespołu:
"Koniec kryzysu" został nagrany już w trzyosobowym składzie: Basia Wrońska, Radek Łukasiewicz, Grzesiek Śluz. Na ostatnich/najbliższych koncertach Pustki są wspomagane przez basistów: Szymona Tarkowskiego, Filipa Zawadę i Staszka Wróbla.

9.05.2007

"Koniec kryzysu", czyli nowy utwór Pustek inspirowany dokonaniami Joy Division i nagrany specjalnie z myślą o płycie "Warszawa. Tribute To Joy Division" już do odsłuchu w naszym playerze. Składanka ukazuje się 18 maja, czyli w 27. rocznicę śmierci Iana Curtisa.

3.05.2007

Przeczytaj artykuł o filmie „Doskonałe popołudnie” tutaj. Przy okazji przypominamy (i prostujemy niektóre internetowe chochliki), że ścieżkę dźwiękową do filmu skomponowały Pustki.

26.04.2007

Zapraszamy na jutrzejszy pokaz specjalny filmu "Aelita" w ramach festiwalu Prix Visionica we Wrocławiu, do którego Pustki zagrają na żywo. Na basie gościnnie zagra... Filip Zawada.

16.04.2007

Nareszcie! W najbliższy czwartek 19.04 odbędzie się premiera filmu „Doskonałe popołudnie” (reż Przemysław Wojcieszek) – pierwszego pełnometrażowego filmu, do którego Pustki skomponowały ścieżkę dźwiękową. Na oficjalną premierę i dystrybucję kinową film czekał prawie dwa lata! Zapraszamy do kin (głównie studyjnych) już w najbliższy weekend.

6.04.2007

Premiera piosenki „Koniec Kryzysu” czyli pustkowego utworu inspirowanego „Passover” już w najbliższą sobotę w Trójce w Radiowym Domu Kultury po godz. 13h00. Opowiemy też o festiwalu Port Wrocław 2007, do którego przygotowujemy całą oprawę muzyczną. Wesołego jajka.

14.03.2007

Pustki nagrywają!
Zespół przygotowuje własną wersje utworu The Passover na składanke "Warszawa. Tribute to Joy Division".
Jak zwykłe w przypadku Pustek nie będzie to zwykły kower - polski tekst do oryginalnej melodii zaśpiewa Basia.

19.02.2007

"Nic do powiedzenia" na LP3
Z przyjemnością informujemy, że w zeszły piątek singiel "Nic do powiedzenia" zajął 8. miejsce na Trójkowej Liście przebojów Marka Niedźwiedzkiego >>> Ostatnie notowanie LP3, Wszystkim głosującym bardzo dziękujemy!

2.02.2007

Pojedynek Pustki vs AELITA w TVP Kultura!
W najbliższą niedzielę w programie "Strefa - Taper" TVP Kultura wyemituje radziecki niemy film "Aelita" (1924, reż. J. Protazanow), do którego Pustki skomponowały ścieżkę dźwiękową. Materiał, znany dotąd tylko z koncertów, został nagrany w studiu i podłożony do filmu (na razie w nieco surowej wersji). Zapraszamy! 4.02.2007, godz. 23.05, TVP Kultura

24.1.2007

Recenzja ostatniego koncertu w gdyńskim Uchu jest tutaj.

19.1.2007

Pustki znowu w studiu! Tym razem zespół nagrywa ścieżkę dźwiękową do filmu niemego Aelita (ZSRR, reż Jakow Protazanow), którą do tej pory można było usłyszeć podczas specjalnych pokazów z muzyką na żywo. Materiał (w surowej wersji) będzie emitowany w TVP Kultura, w przyszłości planowane jest też wydawnie płyty DVD zawierającej Alelitę udźwiękowioną przez Pustki. Szczegóły wkrótce.

14.1.2007

Utwory Pustek ilustracją muzyczną powieści czytanej w Trójce!
Codziennie - od poniedziałku do czwartku o godz. 22:20 - na antenie radiowej Trójki emitowana jest powieść Pawła Huelle „Ostatnia Wieczerza”, dla której ilustracją są utwory m.in. Pustek. Oprócz Pustek grają: Jan A.P.Kaczmarek i Jan Duszyński.

1.1.2007

SZCZ. NO. RO. 2007!

18.12.2006

Informujemy tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że koncert w Demode w Łodzi (26.11.2006) był ostatnim zagranym w składzie pięcioosobowym z Filipem Zawadą. Od tamtej pory Pustki to kwartet: Grzesiek Śluz - perkusja, Basia Wrońska - klawisze, śpiew, Janek Pietka - śpiew, bas, Radek Łukasiewicz - gitara, śpiew.

14.12.2006

Najnowszą recenzję Nic do powiedzenia EP możecie przeczytać w portalu screenagers.
 

7.12.2006

Od dzisiaj do niedzieli, przez cztery wieczory Pustki zagrają na żywo do spektaklu "Cokolwiek się zdarzy kocham cię" (reż. Przemek Wojcieszek) w TR/PL Teatr Rozmaitości w Warszawie. Zapraszamy!

4.12.2006

Zobacz teledysk Nic do powiedzenia w internacie! w Onecie oraz w Interii

A nową recenzję Nic do powiedzenia EP możecie przeczytać tutaj.
 

22.11.2006

W związku z zaistniałą sytuacją żałoby narodowej podajemy nowe daty koncertów w Rzeszowie 1.12 i w Stalowej Woli 2.12. Koncert w Łodzi w klubie Demode zaplanowany na 26.11 odbędzie się w terminie.

18.11.2006

Premiera spektaklu Dwoje biednych Rumunów mówiących o polsku – Teatr Rozmaitości w Warszawie. Muzyka Pustek w tym przedstawieniu jest gitarowo-noisowa, charakterem najbliższa debiutanckiej płycie "Studio Pustki".

10.11.2006

Trwają zaawansowane prace nad najnowszym projektem Pustek: muzyką do spektaklu Dwoje biednych Rumunów mówiących o polsku. Tekst – Dorota Masłowska. Premiera 18 listopada w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Nad sesją nagraniową czuwa Maciek Cieślak.

5.11.2006

Nowe artykuły i recenzje minialbumu Nic do powiedzenia EP możecie przeczytać w Machinie, Przekroju, Maglu i Aktiviście. A najnowszy internetowy wywiad z Pustkami znajduje się tutaj.
 

24.10.2006

Fotki z planu klipu "Nic do powiedzenia" autorstwa ITOITO można już oglądać w dziale FOTO. Zapraszamy!

21.10.2006

W piątkowym wydaniu ogólnowpolskiej Gazety Wyborczej znalazł się duży materiał, którego głównym bohaterem są Pustki jako twórcy Muzyki Ściany Wschodniej. Artykuł znajduje sie tu.
Natomiast najnowszą recenzję minialbumu "Nic do powiedzenia EP" z portalu Relaz możecie przeczytać tutaj.
 

18.10.2006

Z przykrością informujemy, że koncerty w Gdyni i w Szubinie nie odbędą się w najbliższy weekend. Oto oświadczenie w tej sprawie: "To ja Filip basista zespołu Pustki. Chciałbym poinformować, że dwa koncerty w Szubinie i Gdyni zostały odwołane z mojego powodu. Niestety nie jestem w stanie grać na basie jednym palcem, chociaż to niezbyt skomplikowana muzyka. Pozostał mi jeden czynny palec u lewej reki, dzięki rowerzyście, który wjechał na mnie rano, kiedy to bieglem do sklepu po chleb. Na szczęście moje palce nie sa połamane tylko powybijane. Za co serdecznie chciałbym podziękować rowerzyscie ktory mnie potrącił. Ponieważ ciężko się pisze na komputerze jednym palcem to oswiadczenie jest tak krótkie. Przepraszam za zamieszanie. Podpisał pieszy Filip."
Wkrótce podamy nowe terminy koncertów w Gdyni i w Szubinie.

11.10.2006

Radiowej ofensywy ciąg dalszy: dziś o godz. 22.05 Pustki będą gośćmi Barbary Marcinik i Magazynu Bardzo Kulturalnego w radiowej Trójce. Pretekstem do rozmowy jest filmowa i teatralna muzyka zespołu.

10.10.2006

Dziś od godz. 20.00 do 21.00 Pustki będą gośćmi Programu Alternatywnego w Trójce. Będziemy rozmawiać o nowej Epce, filmie "Próba sił" oraz puszczać nasze ulubione płyty.

9.10.2006

Dziś premiera nowego minialbumu "Nic do powiedzenia EP"! Szukajcie jej w dobrych sklepach muzycznych. Czekamy na Wasze opinie w księdze gości.

2.10.2006

Pierwsza, przedpremierowa recenzja "Nic do powiedzenia EP":

"To nie DVD, lecz kolekcjonerski maxi singiel. Mimo to watro na rzecz wrócić uwagę, bo obok dźwięków (cztery utwory: jeden stary, trzy nowe) dostajemy tu film dokumentalny (w formaciem MPEG-1). Tytuł 40-minutowego obrazka mówi chyba wszystko: "Zespół muzyczny Pustki". Reżyser Krzysztof Landsberg nie silił się na żadne narracyjne eksperymenty i zaproponował dokument muzyczny w bardzo tradycyjnej postaci – trochę ujęć z trasy, trochę z prób, sporo rozmów z bohaterami. Zaskoczeń brakuje, ale całość ma zwinny, przyjemny charakter. Członków Pustek zawsze miałem za bardzo kulturalnych młodych ludzi. Po obejrzeniu filmu swojego zdania nie zmieniłem. Niby piją wódkę, trochę palą, jednak balang w hotelach nie robią, dziewczyn po koncertach nie wyrywają. Interesuje ich głównie muzyka. I chyba dobrze, bo ta wychodzi im naprawdę przyzwoicie." **** Tomasz Plata, Film, padździernik 2006
 

27.09.2006

Światowa premiera dokumentu o zespole Pustki pt. "Próba Sił"! Zapraszamy we wtorek, 3.10.2006, godz. 18.00 do KRONIKI w Bytomiu na premierowy pokaz filmu dokumentalnego o Pustkach.
38-minutowy film w reż. Krzysztofa Landsberga to dokument o zespole zawierający nagrania demo, nagrania koncertowe i niepublikowane wersje znanych utworów.

Natomiast w piątek, 29.09.2006, godz. 20.00, możecie posłuchać 60-minutowego wywiadu z zespołem w języku francuskim na www.radio-g.org
Zapraszamy!

23.09.2006

Ruszył profil Pustek na myspace.com pod adresem www.myspace.com/pustkimusic
Zapraszamy do odwiedzin!

20.09.2006

Ujawniamy tracklistę nowego wydawnictwa Pustek!

„Nic do powiedzenia EP”: 1. Nic do powiedzenia
2. Ultramaryna (live)
3. Kaskara (live)
4. Królowa Marsa (prawie à capella)


Oprócz tego do płyty dołącznony będzie 38 minutowy film "Próba sił" Krzysztofa Landsberga – dokument o zespole zawierający nagrania demo, nagrania koncertowe i niepublikowane wersje znanych utworów. Przemiera EPki już w październiku! Niedługo ujawnimy także okładkę i więcej szczegółów.

07.09.2006

Premiera spektaklu „Osobisty Jezus” do którego Pustki skomponowały i nagrały premierową muzykę już w najbliższą sobotę 9.09 o godz. 19.00 w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy.


Ale to nie wszystkie atrakcje tego weekendu: zapraszamy też na koncerty do Wrocławia i Dzierżoniowa (szczegóły w dziale koncerty).

A jeśli chcecie zobaczyć Pustki w telewizji, w najbliższy poniedziałek między 20.00 a 21.00 zespół weźmie udział w godzinnej dyskusji w kanale TVP Kultura. Zapraszamy!

03.09.2006

Przeczytaj najnowszy wywiad z Pustkami udzielony tuż po koncercie na Off-Festivalu w Mysłowicach tutaj !

01.09.2006

Liczba odsłon Księgi gości przekroczyła 10 tysięcy! Zapraszamy do dalszych wpisów.

16.08.2006

Do zobaczenia w najbliższą sobotę na Off-festivalu w Mysłowicach ! Scena 2 - Słupna Park, godz. 17.30

10.08.2006

W ramach sierpniowej lektury polecamy Wam odnalezioną recenzję DO MI NO ze śląskiego miesięcznika "Ultramaryna" (kwiecień 2006). Dla tych, którzy już teraz robią podsumowanie polskich płyt pierwszego półrocza 2006:

"Absolutnie porażające. Polska płyta 2006. Piosenki Pustek to skumulowana energia i przepiękna liryka połączona z harmonią godną The Beatles. Pierwszy klasyczny album nowego wieku, który redefiniuje pojęcie muzyki alternatywnego popu." -AdrA
 

03.08.2006

Tegoroczny festiwal w Węgorzewie pozostawił po sobie pamiątkę – składankę "Rock z Radiem", na której znalazły się m.in. 2 utwory Pustek: „Słabość chwilowa” i „Telefon do przyjaciela”. Do zobaczenia w dziale Muzyka/Kompilacje.

17.07.2006

Dzięki wszystkim za świetne przyjęcie i frekwencję podczas naszych koncertów na festiwalach Open'er oraz w Węgorzewie. W przerwie między koncertami Pustki zamykają się w studiu by rozpocząć prace nad muzyką do najnowszego spektaklu Przemysława Wojcieszka „Osobisty Jezus”, którego premiera odbędzie się we wrześniu w teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

10.07.2006

Teledysk do piosenki „Słobość chwilowa” znalazł się na składance "Radio Lampa 4” dołączonej do najnowszego wydania miesięcznika Lampa nr 6 (27) 2006.

04.07.2006

Do zobaczenia w najbliższą sobotę na Heineken Open'er w Gdyni, gdzie Pustki wystąpią tuż obok Petera Greenewaya !

01.07.2006

Najnowszy teledysk „Słabość chwilowa” do zobaczenia u nas w dziale teledyski oraz tu i ówdzie.

07.06.2006

Marco P. i złodzieje rowerów (reż. Bodo Kox), czyli pierwszy film, do którego Pustki zrobiły muzykę będzie pokazany w TVP dwukrotnie w ramach Festiwalu Kina Niezależnego:
w czwartek, 8.06, godz. 22.40, TVP2 oraz w piątek 9.06, godz. 22.45, TVP Kultura. Zapraszamy do oglądania, a szczegóły tu

Pamiętajcie, że i Wy możecie zostać Jurorami Festiwalu i zagłosować na Marco P.!
Jednocześnie anonsujemy, że dziś, o godz. 14h40 zobaczycie wywiad z Pustkami w programie muza.pl na TV4, a w nim premierowy pokaz nowego teledysku do piosenki Słabość Chwilowa, niedługo do zobaczenia na www.pustki.pl

1.06.2006.

Dobre wieści na Dzień Dziecka: 8 lipca Pustki zagrają na Heineken Open'er Festival 2006 !!!

I to nie jedyny letni festiwal na jakim zagramy, bo pojawimy się też na 13. Festiwalu Rockowym Union Of Rock w Węgorzewie oraz na Off festivalu w Mysłowicach.

Zapis ostatniego czata z Pustkami jest tu
A w najbliższy weekend zapraszamy na koncerty do Częstochowy i do Kalet (szczegóły w dziale koncerty).

27.05.2006

Zapraszamy na czat z Pustkami w najbliższy poniedziałek 29.05 w samo południe w portalu WP.PL
Możecie nam zadac pytanie wcześniej tu: Czat WP

Poza tym w dziale foto dodane nowe zdjęcia: z ostaniego koncertu w Bezsenności we Wrocławiu.

22.05.2006

Premiera nowego singla "Tchu mi brak". Jest to trzecia piosenka promująca płytę DO MI NO, aktualnie na Liście Przebojów Trójki zajmuje 8 miejsce! Zapraszamy do głosowania internetowego.
 

16.05.2006

Pustki na okładce najnowszego, majowego nr miesięcznika Lampa, a w środku obszerny wywiad i odpowiedzi na pytania, które normalnie w wywiadach nie padają... Duży wywiad z Pustkami także w szczecińsko-warszawskim piśmie Hot Magazine oraz w majowych wydaniach Teraz Rocka i Filmu. Najnowsze recenzje DO MI NO pojawiły się też w portalach screenagers.pl i fabianski.com

Do Mi No jest w tym tygodniu płytą tygodnia w Polskim Radiu Lublin – odcinki tego cyklu nadawane są od poniedziałku do piątku o 9.30.

Mamy też przyjemność ogłosić, ze na zakończonym właśnie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Nowym Jorku film Doskonale popołudnie w reż. Przemka Wojcieszka i z muzyką Pustek zdobył pierwszą nagrodę!

08.05.2006

Nowe wywiady i recenzje:
Nowy wywiad z Pustkami do zobaczenia we fragmentach w interia.pl i do przeczytania w całości tutaj Wywiad ukazał się też w Relaz

no i kolejne, bardzo entuzjastyczne recenzje płyty DO MI NO:

Ozon, artpapier, muzyczna.pl,
dla studenta, nowa rzepa, cgm, onet.pl 
Swoistą burzę komentarzy wywołała recenzja w magazynie Relaz

04.05.2006

Pustki w radiu w najbliższą niedzielę 7.05:
Bis Polskie Radio, godz.14.00 - będziemy gośćmi Marka Staszyca w programie "Złapani w sieć"
Studenckie Radio Kampus (tylko w Warszawie), godz.17.00 - będziemy gośćmi audycji Angeliki Kucińskiej

11.04.2006

Zapraszamy dziś o 14.00 na czat
z zespołem Pustki w portalu INTERIA.PL

Do Mi No - ciąg dalszy świetnych recenzji.
Przekrój napisał:
"Dziś Pustki wciąż realizują ambitne przedsięwzięcia, komponują muzykę do filmu, teatru czy słuchowisk radiowych, a na dodatek piszą popowe piosenki. Ale kto powiedział, że popowe piosenki nie mogą być ambitne? Doskonały singiel Telefon do przyjaciela był przedsmakiem tych wszystkich refrenów wyśpiewanych w chórkach, bogatych aranżacji instrumentalnych rockowej energii obecnych na Do Mi No. Na płycie aż roi się od równie dobrych kawałków (...)"

ocena: 5/6 Cała recenzjaAktivist napisał:
"Gdybyśmy mieli w Polsce (zamiast jakichś podrabianych menczesterów) indie gitarową scenę z prawdziwego zdarzenia, to oni byliby jednym z zespołów dyktujących warunki. Trzecia płyta Pustek dobitnie to potwierdza. (...) Dobrym melodiom towarzyszą, jak zwykle, bardzo dobre teksty. (...) Do Mi No to gorzkie historie pewnych znajomości opowiedziane bez łez i melodramatów. Po prostu celnie tak." 5/5

20.03.2006

N O W Y A L B U M DO MI NO J U Ż W S P R Z E D A Ż Y !!!
Pojawiła się już pierwsza prasowa recenzja: "(...) Do żadnego z polskich zespołów tej muzyki przyrównać się jednak nie da i wydaje mi się, że ugruntowawszy swoją pozycję trzecią płytą w postaci Do Mi No Pustki wdrapały się na podium z podpisem "najlepsze w nowej muzyce pop w XXI-wiecznej Polsce" i dumnie mogą się na nim przepychać choćby z Tworzywem Sztucznym. (...)"

Lampa Nr 3/2006

27.02.2006

PUSTKI: SŁABOŚĆ CHWILOWA W ANGLII
Nowy singiel "Słabość Chwilowa" zapowiadający nasz trzeci album DO MI NO będzie miał ficjalną premierę 6.03.

Właśnie trwają prace nad teledyskiem do tej piosenki /reż. Tomasz Nalewajek/.

Co więcej, jutro, 28 lutego zagramy "Słabość Chwilową" podczas imprezy wręczenia Biserów - nagród Bis Polskiego Radia. Słuchajcie Biski po 19h00.

Tymczasem jeszcze przed premierą DO MI NO cały materiał z tej płyty usłyszą Anglicy w Norwich. Zagramy tam 8 marca na zaproszenie The Norwich Gallery.

Do tego przed wakacjami szykują sie też co najmniej 2 wyjazdy do Niemiec. Natomiast szczegóły naszej polskiej trasy już wkrótce...

Na razie podajemy tracklistę DO MI NO:

1. Bałagan
2. Słabość chwilowa
3. Ty w górę ja w dół
4. Telefon do przyjaciela
5. Tchu mi brak
6. Duże miasta
7. Nic do powiedzenia
8. To nie wszystko
9. Próba sił
10. Slajdy
11. Staraj się
12. Królowa Marsa

15.01.2006

DO MI NO

Wkrótce zakończymy miksować nasz nowy album. Odpowiednie brzmienia pomaga nam wydobyć nieoceniony realizator Adam Toczko.
Jeszcze przed zakończeniem prac możemy powiedzieć, że DO MI NO będzie naszą najbardziej pieczołowicie wyprodukowaną plytą.

Tymczasem pod adresem muzyka.onet.pl możecie posłuchać Telefonu Do Przyjaciela i przeczytać najnowszy wywiad z Pustkami.

A ci, którzy nie widzieli teledysku "Doskonale Popoludnie", mają szansę zobaczyć go tu: teledyski.onet.pl
Miło jest nam też ogłosić, że słuchacze Programu Alternatywnego Agnieszki Szydłowskiej (Trójka) wybrali Telefon Do Przyjaciela singlem roku 2005 Program Alternatywny>>>

Początek roku to 13 (szczęśliwe!) miejsce na Liście Trójki: 
OSTATNIE NOTOWANIE LP3>>> 
Telefon Do Przyjaciela niezle radzi sobie także na innych listach: 
Radio Sfera Toruń>>> 
Radio Akadera Białystok>>> 
Radio Afera Poznań>>> 
Lista Cropp Town (!)>>> 
Radio Wawa>>> 
RDC>>> 
PR Szczecin>>>

My po sylwestrowych zabawach zamknęliśmy się w studiu, 
by kontynuować rozpoczęte dzieło, które wciąż nie ma tytułu… 
Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2006 Roku!

UWAGA
6 grudnia rozpoczęliśmy sesję nagraniową naszej trzeciej płyty 
w warszawskim studiu S4. 
Album jeszcze nie ma tytułu, ale przypuszczamy, 
że będzie na nim około 12 (?) piosenek 
Niektóre z nich znacie z koncertów, 
a inne są utwory zupełnie premierowe. 
Sami jesteśmy bardzo ciekawi, co z tego wyjdzie. 
Za miesiąc będziemy wiedzieć więcej. 
Trzymajcie kciuki!

PUSTKI NA LIśCIE TRÓJKI!!! 
Tymczasem mamy przyjemność zaanonsować, 
że dzieki Waszym głosom 
w miniony piątek Telefon Do Przyjaciela 
podskoczył na Liście Przebojow Trojki o 6 oczek i zajął 31. miejsce! 
Oznacza to, że jesteśmy na 1. miejscu… w poczekalni. (: 
Dziękujemy wszystkim za oddane głosy.

NAJBLIŻSZE KONCERTY
30 listopada oraz 1,2,3 i 4 grudnia 
TR/PL Teatr Rozmaitości – Warszawa 
spektakle “Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, 
do których Pustki graja muzykę na żywo!

11 grudnia – Wetlina – Warszawa – Pustki vs Aelita

premiera nowego singla 
TELEFON DO PRYZJACIELA!!!

najnowsza piosenka Pustek, czyli Telefon do przyjaciela 
rozpoczyna właśnie podbój stacji radiowych…

W tym tygodniu piosenka jest singlem tygodnia 
w programie alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej w Trójce : 
“Program alternatywny”>>>

PREMIERA 
25 pazdziernika – TR/PL Teatr Rozmaitosci – Warszawa – premiera spektaklu 
“Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” (reż. Przemysław Wojcieszek) 
Pustki graja na żywo skomponowana przez siebie muzykę do spektaklu

PUSTKI filmowo 
Na XXX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (12 – 17 września 2005) w konkursie sa aż 2 (!) filmy, 
do których ścieżkę dzwiękowa w pełni skomponowały Pustki: 
Doskonałe popołudnie ( reżyseria: Przemysław Wojcieszek ) – w roli głównej Jerzy Stuhr 
Marco P. i złodzieje rowerów (reżyseria: Bodo Kox) – wcześniej m. in. Grand Prix na Festiwalu Oskariada 
Trzymajcie więc kciuki za tego Polskiego Oskara dla Pustek!

Aktualizacja strony 
- zdjęcia z wyjazdu do Francji i Niemiec, oraz sesja “Pustki na pustyni” zobacz >>>

Koncert na antenie Radia Jazz 
22 października – piątek godz. 22.00 koncert pustek na antenie Radia Jazz słyszalny w Warszawie i Krakowie.

Pięciolecie Pustek!!! 
Pierwszy zagraniczny wyjazd Pustek okazał się sukcesem, szczególnie festiwal “God Save The Cranes” w Dunkierce. Nawiązaliśmy wiele kontaktów, dzięki którym na zachodnim berzegu Odry pojawimy się znowu w grudniu. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyszli na nasze koncerty w Koszalinie, Szczecinie i Ustce. W październiku znowu będzie okazja by się spotkać i świętować z nami piąte(!!!) urodziny zespołu Pustki (we wrześniu 1999 nagraliśmy pierwszą demówkę). 
Poza tym już wkrótce premiera od dawna zapowiadanego teledysku i singla Doskonałe Popołudnie. O szczegółach medialnych jeszcze Was poinformujemy.

28.09.04
Aktualizacja strony 
- recenzje płyty “8 Ohm” w dziale prasa >>> 
- dodano plakaty z festiwalu w Dunkierce zobacz >>>

Pustki w kraju i za granicą… 
Z nowym rokiem szkolnym Pustki wracaja do normalnej aktywności.
W przygotowaniu nowy teledysk do drugiego singla z płyty “8 Ohm” – “Doskonałego popołudnia”,
a druga część trasy koncertowej rusza pełna parą już od września.
Tym razem, oprócz polskich klubów i stacji radiowych, 
Pustki koncertować będą również we Francji i w Niemczech.
Co więcej, do koncertów poza granicami kraju zespół wróci również w grudniu.
Poza tym Pustki przez wakacje nie próżnowały i zrobiły mnóstwo nowego materiału.
Część tych piosenek będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach.

Aktualizacja strony 
10.08.04 – koncerty w sierpniu zobacz >>> 
- uzupełniona dyskografia o kompilację z Lampy zobacz >>> 
- zdjęcia z koncertu w Uchu – Gdynia 20.06.2004 zobacz >>>

“Wszystko jest nieczytelne” do ściągnięcia!!! 
Piosenka do sciągnięcia z portalu www.aktivist.pl 
Pobierz mp3 >>>

Trasa koncertowa 8 Ohm 
Terminy czerwcowych koncertów Pustek. zobacz>>>

Koncert w Trójce!!! 
Pustki wykonają utwory z najnowszej płyty 8 Ohm
oraz 1 piosenkę zupełnie premierową…
transmisja na żywo w trójce… zapraszamy
27 maja, godz 20:00, 3PPR
www.radio.com.pl/trojka

Aktualizacja strony 
14.05.04 – koncert w Diunie – 15.05.04 zobacz terminy koncertów >>> 
- uzupełniona dyskografia zobacz >>> 
- nowe artykuły w dziale “prasa” >>> 
- nowe zdjęcia >>> 
- uaktualniona “historia” >>>

Dziś nowa płyta “8 Ohm” trafia do sklepów w całej Polsce!!! 
tu i ówdzie pojawiaja się pierwsze recenzje:
np w dzisiejszej Gazecie Wyborczej-
“Nie żal starych Pustek. nowe są zupełnie inne i równie dobre”
- Robert Sankowski
kolejne recenzje już wkrótce na stronie.

W najbliższą niedzielę zespół wystąpi na żywo w “Popliście” w tv Polsat.

czekamy na Wasze opinie na temat płyty 8 Ohm

Aktualizacja strony 
04.03.04 – terminy koncertów w marcu zobacz >>> 
- uaktualniono dyskografie zespołu o kompilację “Promocja Nicości – Lampa I Iskra Boża”. zobacz >>>

Aktualizacja strony 
18.12.03 – uaktualniono dyskografie zespołu o składankę “Kuba Wojewódzki music show”. zobacz >>> 
- nowe linki >>>

Aktualizacja strony 
23.11.03 – termin koncertu w gdańskim Żaku zobacz >>> 
- zdjęcia z kręcenia teledysku “Wszystko jest nieczytelne” zobacz >>> 
- kilka dodanych artykułów w dziale “prasa” >>> 
- odswieżony dział “zdjęcia” zobacz >>> 
- nowy dział “klipy” >>>

Nowa płyta gotowa!!! 
Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że “oczekuje na wydanie”. Tytuł nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że najdzie się na niej 13 nowych utworów autorstwa zespołu. Pojawią się również goście: Baśka Wrońska (skrzypce, fortepian, głos), Paweł Nowicki (ex Pink Freud – wibrafon), Tomek Hołówka (Wiosna – saksofon)… Jak widać, zestaw instrumentów sporo się zmienił w porównaniu z pierwszą płytą. Jako pierwszy z nowych utworów światło dzienne ujrzy “Right Action” – jedyna anglojęzyczna piosenka na albumie, która swą premierę będzie mieć 27 listopada na składance… Kuby Wojewódzkiego.

Aktualizacja strony 
13.10.03 – uaktualniono dyskografie zespołu o kompilację “Tribute to Kryzys”. zobacz >>>

Patyczak do ściągnięcia 
Prace nad nową płytą Pustek dobiegają końca, tymczasem na stronie www.pustki.terra.pl jest już do ściągnięcia teledysk do utworu “Patyczak”. Został on nakręcony przez Andrzeja Dąbrowskiego, oraz Tomasza Gogolewskiego. Wraz z zespołem byli oni pomysłodawcami scenariusza. Całość została zrealizowana kosztem 60 złotych (cena kasety DV). Teledysk był nominowany do nagrody Yacha 2002 w kategorii klipów alternatywnych. teledysk >>>

Aktualizacja strony 
14.09.03 – uaktualniono dyskografie zespołu o kompilację “Warszawa ścieżka dźwiękowa”. zobacz >>> 
- nowa wlepka zobacz >>>

Nowe Pustki 
Prace nad nowym albumem są już mocno zaawansowane. Co prawda w chwili obecnej zespół porozjeżdżał się na wakacje, ale po kilkutygodniowej przerwie wróci do swoich obowiązków. Nowa płyta jest już na ukończeniu i prawdopodobnie ukaże się jesienią. Wcześniej zespół planuje jeszcze kilka koncertów, gdzie po raz kolejny wypróbowywać będzie nowy materiał. O terminach będziemy na bieżąco informować w dziale koncerty.

Pustki w autobusach 
Oto pustkowa wlepka do autobusów autorstwa yonyego. vlepka by yony >>>

Nowa strona 
Powstała nowa strona Pustek. Adres www.pustki.terra.pl będzie teraz na bieżąco uaktualniany. Już wkrótce znajdziecie tu teledystk do utworu Patyczak. Czekamy na wasze komentarze lub propozycję studiopustki@poczta.onet.pl. Możecie też zapisywać się na listę odnośnie nowinek z zespołu Pustki (na stronie głównej).