Gazeta Katowicka - 28.02.2003 "Ożywczy powiew"

"Ożywczy powiew"
Nowe i stare piosenki

Gdy przed dwoma laty ukazał się ich debiutancki album "Studio Pustki", zespół Pustki został okrzyknięty jednym z najciekawszych zdarzeń polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. W ich muzyce można doszukać się dokonań takich legend rocka jak The Stooges czy Velvet Underground. Te stwierdzenia krytyków będzie można skonfrontować w niedzielę w Katowicach.

Nie jest to jednak tylko i wyłącznie proste nawiązanie do dawno już przebrzmiałej estetyki. Zespół wnosi ożywczy powiew, wskrzeszając to, co wielu wydawało się już niemożliwym do wskrzeszenia... Gdy kilka miesięcy temu muzyczna prasa okrzyknęła gwiazdami The Strokes czy Black Rebel Motorcycle Club, członkowie zespołu Pustki mogli zaśmiać się z satysfakcją - oni grali taką muzykę wcześniej.

Niestety, słaba promocja płyty i prawie zupełny brak koncertów sprawiły, że niewiele osób wie, że Pustki to znakomity zespół. Muzycy pracują teraz nad nowym materiałem, druga płyta powinna ukazać się wkrótce. Już w niedzielę będziemy mogli zobaczyć ich w katowickiej Art Cafe Euforial (ul. Dworcowa 13). Koncert zaczyna się o godz. 19, bilety kosztują 8 zł. Muzycy zagrają nowe i stare piosenki, jak również rewelacyjny cover grupy Kryzys "Święty szczyt".

Dla Czytelników, którzy zadzwonią do nas w piątek od godz. 12 do 14 pod numer 32 52 252, mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert.
     BA
powrót..